» » Болехів. Пам’ятний знак на місці загибелі двох вояків УПА (до 79-ї річниці створення Української Повстанської Армії)
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Болехів. Пам’ятний знак на місці загибелі двох вояків УПА (до 79-ї річниці створення Української Повстанської Армії)

опублікував Оксана Півень 12-10-2021, 16:48


В Болехові по вулиці М.Грушевського на городі Ілька Ринзака, була повстанська криївка, про існування якої знав тільки сусід Мирон Латик. Криївку виявили і оточили більшовики. Під час бою господаря, якого змусили лізти в бункер, поранили в живіт. Він помер у Станіславській тюрмі. Повстанці вели бій близько чотирьох годин. Коли скінчилися набої, підірвали себе гранатою. Це були Іван Лужецький «Відважний» із с. Лисовичі Стрийського району і Дмитро Кіт «Зміївка» з Волоського Села (тепер належить до м. Болехів). Дмитра витягли з бункера ще живого, але він помер на возі дорогою до будівлі НКДБ (колишній будинок міліції). В 1950 році родина перепоховала повстанця Д. Кота на Волоському цвинтарі.
В 1993 р. власник городу Володимир Ринзак із сином Мирославом власним коштом спорудили пам’ятник на місці криївки, вшанувавши пам’ять героїв, борців за волю України.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору