0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Болехів. Історія вулиці Зеленої

опублікував Оксана Півень 19-04-2021, 09:16
Вулиця Зелена в Болехові відома ще з останньої третини ХІХ століття. Розташована на Волоському Селі. Простягається від головної дороги, навпроти нинішньої вулиці Омеляна Савицького, до вулиц Соломії Крушельницької. 
В провулку, що починався від теперішньої вулиці Січових Стрільців, за будинком № 28 і виходив на з’єднання з вулицею Зеленою, стояла власна хата Наталії Кобринської, в якій проживала від 1907 по 1920 рік. 
Неподалік, у нижньому кінці вулиці Зеленої, за життя письменниці знаходилась ґміна Волоського Села. У 1900-х роках  у цьому будинку Н. Кобринська організовувала зустрічі з жінками, яких залучала до суспільної праці. Від середини 40-х років минулого століття тут діяла початкова школа. Потім будівлю продали під житло. На жаль, будинок не зберігся.  
Далі, ліворуч, на місці монастиря ХVІІІ століття росли липи, а за ними, за часів Кобринської, виднілася стара дерев’яна церква Св. Параскеви. 
На вулиці Зеленій проживав Петро Зволинський – адвокат і громадський діяч, довголітній ентузіаст «Просвіти», заступник голови і член виділу окружної філії в Болехові, керівник хору, шанувальник таланту Кобринської. Репресований радянською владою. До Болехова повернувся на початку 50-х років. Проживав у будинку під № 6, який стоїть до сьогодні. Петро Зволинський похований у Болехові на Волоському цвинтарі.

Коментарі до матеріалу
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Це код:
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть сюди:
Стрічка коментарів
29 січня 2022 18:27
...
"нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
26 жовтня 2021 18:44
...
Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
26 жовтня 2021 18:43
...
я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
Галя Кулик Баран
21 квітня 2021 15:29
...
Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
Designed by Lyminec Studio
Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
Нагору