0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Болехів. Синагога (з історії діяльності)

опублікував Оксана Півень 28-01-2022, 08:36

Сьогодні у Болехові збереглася синагога та єврейське кладовище. Синагога збудована в першій половині ХІХ ст. Була однією з найбільших в околицях.
Функціонувала до нацистської окупації (1942 р.) Внутрішній інтер’єр був зруйнований і знищений. За розповідями болехівчан, нацисти організували тут склад, де зберігали відібране в євреїв золото, ювелірні золоті прикраси та інші цінності. Одразу після війни, за радянської влади, тут розмістили «Заготзерно». В 1959 році колишню синагогу перетворили на клуб працівників шкіряної фабрики «Клуб шкіряників», провівши перебудову і реконструкцію за проєктом Ю. Доскоча. На першому поверсі влаштували танцювальний зал, а на другому – глядацький зі сценою і кріслами. Кімнати на сходовій клітці пристосували під адміністративні та складські приміщення. Галерею для жінок переобладнали під кінобудку. На початку 90-х рр. минулого століття споруду передали на баланс Болехівського об’єднання промислових підприємств. На першому поверсі синагоги влаштували швейний цех. В 2001 році підприємство збанкрутувало і споруду передали на баланс Болехівської міської ради. Сьогодні, на жаль, не маючи застосування і належного збереження, будівля руйнується і тому потребує капітального ремонту. Синагога в Болехові - це один з небагатьох успішних єврейських штетлів Галичини зі своєю історією.

За матеріалами фондів Музею
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  
  1928.6629 січня 2022 18:27
  Подобається 3
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  29
  01
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору