0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Згадаємо жертв Голокосту

опублікував Оксана Півень 27-01-2021, 16:03

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Голокост – це події під час Другої світової війни, пов’язані з великими людськими втратами, а саме: переслідування та масове винищення нацистами євреїв лише за етнічну приналежність. 
Гортаючи страшні сторінки історії, згадаймо про Болехів у часи німецької окупації. Тут проводилися так звані «акції зачисток» -  масове знищення німецькими військовими євреїв. Було розстріляно близько 3800 людей.
Перша «акція» відбулась у жовтні1941 року. В урочищі Березина відбувся масовий розстріл 750 євреїв, в тому числі й рабинів. Внаслідок другої «акції» в квітні 1942 року в районі єврейського кладовища загинули 450 осіб. Третя «акція» забрала життя 600 людей у вересні 1942 року. Ще 450 євреїв вивезли до концтабору в Белжець. Четверта «акція» відбулася в липні 1943 року і була найчисельнішою, що забрала життя 2000 людей. Від голокосту дивом змогли врятуватись лише 48 мешканців міста. На даний час більшість із них та їхні нащадки проживають далеко за межами України. Від імені Об’єднання вихідців з Болехова та околиць вони передали до Музею історії міста Болехова імені Романа Скворія список загиблих євреїв.
Сьогодні на місці поховання вбитих під час першої «акції» в урочищі Березина є упорядкована братська могила. На старому єврейському цвинтарі відомо тільки місце захоронень.
Про подібні репресії щодо євреїв писала й письменниця О. Дучимінська, яка була очевидцем тих подій (оповідання «Еті» у збірці «Сумний Христос»).
З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту в музеї діє виставка – реквієм документів, друкованої літератури та фотоматеріалів з фондів музею «Згадаємо жертв Голокосту».
Фотографії до матеріалу

 • 1 2 3
 • 4
 • Фотографії до матеріалу

 • 1 2
 • 3
 • 4
  Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • 3 4
  Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2 3 4

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору