» » Болехів. Історія вулиці Озаркевичів.
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Болехів. Історія вулиці Озаркевичів.

опублікував Оксана Півень 2-04-2021, 18:55
За матеріалами Музею розповідає Анастасія Мухопад, учениця 6-А класу Болехівського ліцею №1 "Академічного".

Історія вул. Озаркевичів сягає кінця 19- початку ХХ століття. Нинішню назву вона отримала не відразу. Колись це була маленька, з кількома хатками вуличка, що тягнулася вздовж городів. Вуличка прямувала до річки Млинівки, де діяло декілька фарбарень і виходила аж до вулиці Кілінського, званої в народі Шевською. Нині це вулиця Петрушевича.
В середині 50- х рр. минулого століття розпочалась забудова вулиці і вона отримала назву Городова. Наприкінці цього ж десятиліття перейменована на вулицю Котовського. Тоді ж до неї долучили й частину колишньої вулиці Вінцента Поля, що вела від головної дороги до повороту на шкірзавод.
На початок 90-х рр. ХХ ст. вулиця отримала нову назву – Озаркевичів. Родина Озаркевичів мешкала в приходському будинку навпроти  церкви св. Жінок Мироносиць, яку будував  отець Іван Озаркевич – священник, відомий громадсько-політичний діяч. З цього роду вийшли: священник Володимир Озаркевич, письменниця і громадська діячка Наталія Кобринська, лікар-вчений і громадський діяч Євген Озаркевич, адвокат д-р Лонгин Озаркевич, етнограф і фольклорист Єроніма Озаркевич-Величко. Всі вони зробили великий вклад у розвиток української історії і культури.

Коментарі до матеріалу

Галя Кулик Баран21 квітня 2021 15:29
Подобається 1
Дякую!
Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці .
За ними стоїть велика праця і час авторів! 
З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
Авторам бажаю творчих успіхів!😘

21
04
Додати коментар
Додати свій коментар:
Ваше Ім’я:
Ваш E-Mail:
Це код:
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть сюди:
Стрічка коментарів
29 січня 2022 18:27
...
"нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
26 жовтня 2021 18:44
...
Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
26 жовтня 2021 18:43
...
я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
Галя Кулик Баран
21 квітня 2021 15:29
...
Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
Designed by Lyminec Studio
Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
Нагору