Реформація і Україна
Цього року в Україні вперше на державному рівні відзначили «500-річчя Реформації». Минулого року Президент України Петро Порошенко підписав указ ;«Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».
Як свідчить історія, людиною, яка встановила передумови до цього дня, був проповідник і реформатор Ян Гус. Чоловік вважав, що продаж церковних посад і плата за церковні таїнства суперечить священному Письму. Ян Гус затято виступав проти індульгенції, написавши свій знаменитий «Трактат про церкву». Але його переконання були відкинуті офіційною церквою, за які він був спалений інквізиторами. Через сто років його ідеї підтримав і розвинув Мартін Лютер, чий посил був почутий. 500 років тому, в 1517 році він вивісив свої 95 тез полегшуючих індульгенцію. Тим самим перевернувши хід всіє історії. Нині християни всього світу можуть читати Біблію на рідній мові і не платити кошти за спасіння.
Загалом Реформація була складним явищем, яке стосувалося не лише релігійної і культурної сфер. Вона впливала також і на економічні, соціальні, політичні й етнічні процеси.
З метою відзначення цієї дати в музеї історії м.Болехова ім.Р.Скворія було проведено годину історії. Працівники музею запросили краєзнавця, педагога з Тисова Ірину Іванівну Пилипів, яка провела лекцію на тему: «Історичні аспекти Реформації. Реформація і Україна». Слухачами були студенти Прикарпатського лісогосподарського коледжу, працівники музею, бібліотеки та запрошені болехівчани.
До відзначення 500-річчя Реформації в установах культури були проведені наступні заходи. Відбувся відео перегляд та обговорення матеріалів науково-практичної конференціїСтановлення національних і міжнаціональних євангельсько-баптистських союзів у Західній Україні у 20–30-х роках ХХ ст.»; діяли виставки протестантської та історичної літератури «Реформація: політика, релігія, сутність», «Історичні місця Реформації»; історичні години «Реформація: східноєвропейські виміри», «Реформація і сучасна Україна»; в Болехівській дитячій школі мистецтв відбувся концерт духовної християнської музики.
15 вересня 2017 року Національним банком України було ;введено в обіг ювілейну монет номіналом 5 гривень, присвячену важливому явищу європейської культури - 500-річчю Реформації
Коментарі до матеріалу
Додати коментар
Популярне на сайті
Стрічка коментарів
"нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів! З нетерпінням чекаю на наступні сюжети