0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Різьба – його життя

опублікував Оксана Півень 25-04-2017, 14:51

25 квітня в музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія відбулася презентація першої персональної виставки «Світ добра і любові» молодого талановитого майстра – різьбяра Петра Мушака.
Петро Мушак народився і мешкає в селі Козаківка Болехівської міської ради. Мистецькі таланти як і любов до природи перейняв від своїх батьків, які змалку навчали хлопця доброті, вихованості, любові і терпінню. Хист до різьби ще в ранньому дитинстві прищепив батько, поради та настанови якого стали для юного Петра орієнтиром у мистецтві. Спочатку Петро Мушак навчався в Козаківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.. Згодом, вроджений потяг до прекрасного привів його до Прикарпатського університету ім. В. Стефаника (Івано-Франківськ), де навчався в інституті мистецтв на художньому відділенні в групі декоративно - ужиткового мистецтва. Здобувши професію художника декоративно-ужиткового мистецтва та викладача, захистив магістерську роботу на тему «Художні особливості різьби по дереву Бойківщини ХІХ-ХХ століття». Навчання в університеті дало змогу Петру Мушаку познайомитись з гуцульським різьбленням, яке найбільше захопило молодого майстра своїм багатством елементів та мотивів. Тут він опановував ази різьбярського мистецтва. Надихнув Петра Мушака любов'ю до дерева великий майстер Корпанюк Василь Васильович, який є нащадком династії майстрів Корпанюків та Шкрібляків, що прославили свого часу гуцульську різьбу на весь світ. Великою гордістю в студентські роки для Петра була участь у виставці, присвяченій 120-річчю з дня народження Семена Корпанюка – діда Василя Корпанюка, адже роботи молодого майстра були серед творів видатних митців – різьбярів.
У ранніх роботах Петро Мушак наслідував свого батька, пізніше – вчителів, а зараз він - майстер, який має досвід роботи, працює над збереженням традиційної художньої обробки дерева та удосконаленням своєї майстерності. Переглядаючи творчий доробок різьбяра, бачимо, що найбільшою популярністю користуються створені ним власноруч скриньки, рахви, тарелі інкрустовані різнокольоровим бісером, різьблені писанки. Для молодого митця характерні відчуття матеріалу, майстерність виконання, вміння побудувати композиції орнаменту. Не всяка деревина, як каже пан Петро, гарна для різьблення. Добре підходить липа, яка піддається всім видам обробки, осика, береза, явір, черешня. Найкраще майстру подобається працювати з деревиною горіха та груші. Петро Мушак працює вчителем образотворчого мистецтва в Козаківській загальноосвітній школі та керівником гуртків «Художня обробка дерева» і «Писанкарство» в Будинку дитячої та юнацької творчості в Болехові, де має можливість навчати учнів різьби по дереву та писанкарству на базі Козаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Його підопічні з радістю займаються на заняттях гуртків і неодноразово складали конкуренцію учням області на обласних конкурсах з писанкового розпису в Коломиї та на конкурсі різьбярів в Косові «Знай і люби свій рідний край».
Сам Петро Мушак постійний учасник виставок декоративно - ужиткового мистецтва – міських, обласних, творчих звітів майстрів мистецтв.
Тепер митець в Болехові представив першу персональну виставку, на яку було запрошено численних шанувальників різьбярського мистецтва.
З успішним дебютом автора привітали начальник управління освіти виконавчого комітету Болехівської міської ради Ігор Сайко, методист міського методичного центру управління освіти – Ігор Берізко, методист Будинку дитячої та юнацької творчості в Болехові – Стефа Григорська, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» - Галина Лохман. Вітала молодого митця заступник директора з виховної роботи Прикарпатського лісогосподарського коледжу - Леся Янишівська, а студенти коледжу в подарунок для Петра Мушака виконали кілька пісень.
Велике щастя – віднайти своє покликання ще змолоду і бути впевненим у тому, що ти - на правильному шляху, а обрана тобою професія необхідна суспільству. З творчого доробку пана Петра бачимо, що митець знайшов своє покликання. З шкільних років він опанував основи різьблення та інкрустації, а згодом це захоплення перетворилося на справу всього його життя.
Петро Мушак спільно з дружиною Русланою виховує двох синів і з любов'ю творить прекрасні, сповнені глибини й щирості речі, що радують душу красою, гармонією, теплою енергетикою. Роботи Петра Васильовича Мушака посіли у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном, зокрема Італії, Франції, Китаї, Канаді, США, Росії.
Фотографії до матеріалу

  • 1
  • 2
  • Фотографії до матеріалу

  • 1
  • 2

    Коментарі до матеріалу
    Додати коментар
    Додати свій коментар:
    Ваше Ім’я:
    Ваш E-Mail:
    Це код:
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
    Введіть сюди:
    Стрічка коментарів
    29 січня 2022 18:27
    ...
    "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
    26 жовтня 2021 18:44
    ...
    Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
    26 жовтня 2021 18:43
    ...
    я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
    Галя Кулик Баран
    21 квітня 2021 15:29
    ...
    Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
    Designed by Lyminec Studio
    Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
    Нагору