0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Світ краси Оксани Стефанишин

опублікував Оксана Півень 4-05-2017, 14:28

4 травня в музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія панувала фантастично світла й тепла атмосфера. А створила нам таку атмосферу майстриня з Борислава Оксана Іванівна Стефанишин. Цього дня майстриня презентувала болехівчанам на виставці «Натхненний Богом світ краси» близько сотні не схожих одна на одну творчих робіт. Це – ляльки-мотанки, картини з соломки, глечики з пап’є-маше.;
Оксана Іванівна Стефанишин поєднала в собі і жіночу красу, і чоловічу мудрість, і вміння творити руками. Народилася і живе в місті Бориславі. Закінчила Бориславську середню школу. Навчалася в Дрогобицькому нафтовому технікумі. В 1986 році, закінчивши навчання, пішла працювати на ЦБВО, а за сумісництвом – викладачем в Надвірнянському навчально-курсовому комбінаті ПАТ «Укрнафта».
Але на цьому Оксана Стефанишин не зупинилася. Вона продовжує освіту в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Пише наукову працю. В 2012 році захищає кандидатську дисертацію та отримує науковий ступінь кандидата технічних наук. З 2015 року – член-кореспондент Української нафтогазової академії. На сьогодні Оксана Стефанишин є співавтором монографії «Мобільні вимірювальні системи в нафтогазовій та гірничій промисловості». По цій монографії пані Оксана написала підручник для студентів.
І це ще не все. Бог наділив Оксану Іванівну ще й творчим талантом. Вона вишиває рушники, робить родинні обереги ляльки-мотанки, картини із соломи та пір’я, вироби з пап’є-маше та різні подарункові сувеніри. І кожне таке захоплення має свою історію. Уже багато років пані Оксана не полишає свого захоплення автентичними ляльками-мотанками. Вивчає та удосконалює власний авторський почерк у виготовленні такого українського дива. Майстринею створені незвичні ляльки - це Десятиручки, Лихоманки, ляльки Пеленашки – оберіг для дитини. Є ляльки на родючість і багатство – ;багатокомпонентна композиція. Кожна із цих народних ляльок-мотанок по-своєму унікальна, із духовним змістом та має своє призначення. А найголовніше те, що всі вони зроблені з любов’ю та душею. Виставка «Натхненний Богом світ краси» є результатом багаторічної творчої праці талановитої майстрині Оксани Іванівни Стефанишин і нагадує, що українська народна лялька – це символ жіночої мудрості, родинний оберіг.
Свою колекцію робіт Оксана Стефанишин неодноразово з успіхом презентувала за кордоном. Її ляльки –мотанки були в Іспанії, двічі на фестивалях у Барселоні, чимало разів на виставках у Польщі.
Бог дав пані Оксані мудрість і талант творити наш генетичний святий оберіг. Завдяки цьому її лялька-мотанка приходить до нас у сучасність і піде в майбутнє. Здавалося б, хто тепер може здивуватися ляльці-мотанці? Та ця виставка переверне уявлення про ляльки- мотанки кожного, хто її побачить.
Виставка отримала багато схвальних відгуків і від дорослих, і від дітей. Основною частиною презентації було спілкування з самою майстринею, яка розповіла про свою творчість і подякувала всім присутнім за увагу. На завершення заходу Оксану Стефанишин привітали: начальник відділу культури виконавчого комітету Болехівської міської ради - Галина Іванишин, викладач Прикарпатського лісогосподарського коледжу– Ліда Романишин, вчитель загальноосвітньої школи № 1 І-ІІІ ст. м.Болехова – Оксана Годило. Приємним здивуванням для майстрині був виступ учениці загальноосвітньої школи № 2 І-ІІІ ст., вихованиці гуртків БДЮТ – Іванни Стасевич, яка в подарунок для Оксани Стефанишин виконала дві пісні про Україну.
Увібравши в себе по краплинці прекрасного з кожної роботи, відвідувачі виставки відчували піднесення і бажання творити самим. Дуже хочеться, щоб все більше людей цікавилися культурною спадщиною свого краю, прийшли на виставку і зарядились прекрасним, відчули, що є вічне та задля чого треба жити і радіти на цій Богом даній землі. Шануймо таких талановитих людей.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору