0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Магія бабусиної скрині

опублікував Оксана Півень 18-05-2017, 15:15

Українська вишиванка - є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції. Здавна українські вишиванки служили як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.
Cаме в Карпатах найдовше збереглися давні принципи вишивання одягу. В народній культурі мешканців гір вишивання займає виняткове місце завдяки різноманітності узорів та різновидів технік. Найбільш різноманітними є бойківські вишиванки: тут кожне село має свій унікальний візерунок та орнамент
До Дня вишиванки працівники музею історії міста Болехова імені Романа Скворія спробували привідкрити одну зі сторінок нашої етнічної історії, яскраві сліди якої збереглись до нашого часу у фондах музею - це зразки давнього одягу першої половини ХХ сторіччя. Приєднавшись до параду вишиванок, який проводила Болехівська загальноосвітня школа №1, працівники музею організували та провели показ - дефіле з презентацією стародавнього одягу.
Було продемонстровано та презентовано зразки стародавнього одягу Бойківщини, Покуття, Холмщини та навіть Полтавщини - Батьківщини Михайла Гаврилка. Захід проходив біля музею на спортивному майданчику школи. Моделями на показі стали учні Болехівської загальноосвітньої школи №1. Стародавній одяг старшокласникам дуже личив. Цікаво було бачити, як сучасна молодь зручно та комфортно почувала себе у незвичайному стародавньому одязі. На святковому показі було продемонстровано давні жіночі вишиті сорочки, Ґорсети, лейбики, фартухи, шалянові спідниці, спідниці - димки, спідниці–вибійки, жіночі прикраси – пацьорки, чоловічі сорочки, крайки, верхнє чоловіче вбрання –сіряк, ремені та інші. Для такого заходу знадобився час, адже в музеї є досить велике зібрання давнього одягу і він «розкиданий» по групах. Отож працівникам довелося попрацювати, аби відібрати потрібні самобутні речі, які б відповідали часу і відображали особливості краю.
Організатори та учасники дійства отримали неабияке задоволення. Такий захід популяризує народне мистецтво та може стати для нас дороговказом на майбутнє. Бережімо свою історію, культуру та свої традиції!
Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору