0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Вшановування пам'яті героїв Крут

опублікував Оксана Півень 29-01-2018, 10:26

Бентежна наша юнь, із м’яти-рути
Ти на собі відчула, що то – Крути,
І розбудила млявий, сонний стан,
Щоб на весь світ повстав гучний Майдан…
Неподалік – Аскольдова могила,
Що тридцять мучнів там похоронили
Сто літ тому…
100 років тому, 29 січня 1918–го, поблизу станції Крути на Чернігівщині відбувся бій між горсткою студентів, гімназистів та юнаків військової школи супроти ворога - червоної орди під командуванням Муравйова, який мав багаторазову чисельну перевагу.
Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках. Це був трагічний епізод в історії України, який на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.Тоді, 100 років тому, загинуло близько сотні студентів і гімназистів. 27 із них потрапили до полону і були замордовані.
Історія столітньої давнини повторюється і сьогодні. Знову незалежність, за яку полягли і герої «Небесної сотні». За неї гинуть українські воїни та мирні мешканці на Сході. Герої Крут, як і Герої Небесної Сотні – це, перш за все, герої духу. Їх об’єднало прагнення правди – як природного єднання істини та справедливості. Правди, яка би була основою державного, суспільного, особистого життя. Вони разом з українським народом повстали проти брехні, наруги над волею людей заради майбутнього, для оновлення України і віддали найцінніше – своє життя.
Через муки та біль, сльози та боротьбу народжується нація, нація патріотів, сильних, вільних людей здатних захистити власний дім від зовнішньої агресії. В’ячеслав Чорновіл сказав: «Україна починається з тебе», так Україна починається з нас: Ти сам собі – і мрія, і спромога. Ти сам собі – фундамент, стіни, дах. Ти сам собі – поразка й перемога. Мить, що лишитись може у віках.
До Дня пам'яті Героїв Крут у Музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія пройшла історико-патріотична година «Це вогненне слово – Крути». Присутніми на заході були учні та вчителі Болехівської ЗОШ №1, студенти та викладачі Прикарпатського лісогосподарського коледжу, заступник міського голови Тетяна Лугова, працівники установ культури та громадськість міста. Ведучі заходу – Оксана Півень та Анна Литвин.
Нехай пам'ять про героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. А ми віримо і маємо надію, що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору