0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Святиня Болехівщини

опублікував Оксана Півень 8-06-2023, 16:26

На Зелені свята в 1856 році в урочищі "Бучники", згідно переказів,  з'явилася місцевим пастушкам постать прекрасної Жінки в сяйві і ореолі.
Коли в 1857 року тут побудовано каплицю, то дружина благодійника вилікувалася від хвороби очей. Були й інші перекази про цілющі купелеві властивості джерельної води.
1872 року один з керівників сільзаводу Леон Кмицикевич проклав звідси водопровід на підприємство для технічних цілей, бо зі ставу води не вистачало, а тут був природній напір.  І хоча з гігієнічної точки зору до каплиці також було проведено трубу, а джерело закрито з санітарних міркувань скринею та доводилось її постійно охороняти, бо люди неодноразово розбивали.
За переказами, Кмицикевич невдовзі помер, тому що не врахував попереджувального сну своєї дружини і не відкрив джерела. Другу каплицю з написом: "Пресвятая Богородице, спаси нас" було побудовано вище джерела на знак врятування від холери.
Каплицю в Бучниках відновлено 1988 року.

Після виходу Української греко-католицької церкви з підпілля (1989р.) о.Ярослав Лесів освятив місце та під його керівництвом розчистили джерело, яке за комуністичних часів загорнули бульдозером.
У 1998 році (1996 р.) на пожертви болехівчан почалося будівництво  нової цегляної каплички за участю художників - братів Тадея, Михайла і Мирослава Риндзаків (іконопис та поліхромія стін). У 2000 році на свято Різдва  Пречистої Діви Марії завершену каплицю та криничку освятив Владика кир Софрон Дмитренко.
Щороку на Зелені свята, Успіння та Різдво Пресвятої Богородиці сюди приходять люди на Святу літургію, щоб помолитися та напитися цілющої води.

За матеріалами Музею
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору