» » 13 лютого цього року Марті Чопик виповнилося б 90 років
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


13 лютого цього року Марті Чопик виповнилося б 90 років

опублікував Оксана Півень 17-02-2021, 21:50

Марта Теодорівна Чопик - українська письменниця, майстер народної творчості. Член обласного літературного об'єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України.
Пані Марта була люблячою матір’ю, жінкою та бабцею. Завжди була щирою та безпосередньою. Була опорою для своїх рідних та близьких. Надзвичайно сміливою та сильною особистістю.   
Народилася 13 лютого 1931 року в селі Сонтків Яслівського повіту Краківського воєводства  (Польща). Згодом батько з сім'єю повернувся із заробітків у рідний Болехів, де провела дитинство.
Батько Теодор Соболь і мати Наталія спонукали дітей до творчості. Хоч художню освіту не судилося здобути, мистецькі «університети» маленька Марта здобула на природі рідної серцю Бойківщини: випасаючи корів і коней, вона не тільки милувалася пейзажами, а й вкладала побачене в душу, аби потім відтворити в слові та в папері.
Закінчила місцеву школу у Болехові. Вищу освіту здобула у Київському державному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова (нині Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова). І до виходу на заслужений відпочинок, близько тридцяти років, працювала в Тернопільській обласній клінічній дитячій лікарні логопедом. 
Все своє життя Марта Чопик любила творити: писати вірші і робити картини, складаючи їх «в шухляду». І як результат – 23 збірки для дітей та дві книги–лірика для дорослих. Творила витинанки та аплікації.
У 1995 році вийшла перша збірка віршів М. Чопик «Це потрібно мені для життя».
Неодноразово свої вірші поетеса читала в програмі УТ-1 «Надвечір'я». Наприкінці 1998 року знімальна група програми побувала у Тернополі. Після цього на телеекранах з'явилася передача «В гостях у Марти Чопик».
Марта Чопик захоплювалась художньою аплікацією, витинанками, паперовою пластикою. У травні 1998 року відкрита перша її персональна виставка аплікацій, організована обласним центром народної творчості. Неодноразово її твори були на виставках у Тернополі, Бережанах, Болехові, Києві.
Марта Чопик - лауреат літературно-мистецької премії ім. І. Блажкевич (2001), є членом обласного літературного об'єднання при Тернопільській обласній організації НСПУ.
Марта Теодорівна створила цілу серію масок («Принц і Принцеса», «Бойки», «Ідемо разом до щастя» та багато інших), добірку оригінальних листівок до свят та подій.
Марта Чопик – цікава творча жінка, вміла і любила робити усе: в’язати шалі, колекціонувала капелюшки, щоранку годувала голубів…
А головне – не зважаючи на поважний вік, жила творчим активним життям.
16 листопада 2020 року у віці 89 років Марта Чопик закінчила свій життєвий шлях.
В музеї історії м. Болехова ім. Р.Скворія в постійно діючій експозиції є куточок, присвячений Марті Чопик. З нагоди  90-річчя від дня її народження діє тимчасова виставка – експозиція «Це потрібно мені для життя».
Колектив музею щиро дякує Андрію Аркуші – онукові Марти Чопик за надані до фондів музею матеріали про життєвий та творчий шлях Марти Теодорівни Чопик.
Фотографії до матеріалу


  • Коментарі до матеріалу
    Додати коментар
    Додати свій коментар:
    Ваше Ім’я:
    Ваш E-Mail:
    Це код:
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
    Введіть сюди:
    Стрічка коментарів
    29 січня 2022 18:27
    ...
    "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
    26 жовтня 2021 18:44
    ...
    Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
    26 жовтня 2021 18:43
    ...
    я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
    Галя Кулик Баран
    21 квітня 2021 15:29
    ...
    Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
    Designed by Lyminec Studio
    Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
    Нагору