0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Крути: дотик болю

опублікував Оксана Півень 29-01-2019, 10:32

101 рік тому, 29 січня 1918–го, поблизу станції Крути на Чернігівщині відбувся бій між горсткою студентів, гімназистів та юнаків військової школи супроти ворога - червоної орди під командуванням Муравйова, який мав багаторазову чисельну перевагу.
Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської влади проти незалежної України у 1917-1920 роках. Це був трагічний епізод в історії України, який на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді, 101 рік тому, загинуло близько сотні студентів і гімназистів. 27 із них потрапили до полону і були замордовані.
До Дня пам'яті Героїв Крут у Болехівській загальноосвітній школі №2
І-ІІІ ст. працівники музею історії міста Болехова імені Романа Скворія провели історичну годину «Крути: дотик болю» для учнів та вчителів школи.Нехай пам'ять про героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. А ми віримо і маємо надію, що більше не буде ані нової Небесної Сотні, ані нових Крут, більше не проливатиметься ані наша кров, ані кров сусідніх чи далеких народів.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору