» » З нагоди 32-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


З нагоди 32-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану

опублікував Оксана Півень 16-02-2021, 15:51

Афганська війна тривала майже 10 років. Вона лишила по собі страшні наслідки . В Україну летіли «чорні тюльпани» з цинковими гробами. Не повернулися додому з війни близько 4 тисяч молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, а 80 пропало безвісти чи потрапило в полон. Довго замовчували афганську війну. Дозували правду про героїв і втрати. Навіть плакати над могилами не дозволяли. Запитаймо себе: чому? Заради чого гинули люди? … Ще довго ятритимуть душу запитання без відповіді.  Дедалі більше віддаляють роки від нас ту афганську війну. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров’ю синів і слізьми матерів.
І щоб зараз не говорили про ту страшну сторінку в історії, наші воїни вчинили так, як велів їм обов'язок, як підказувала совість, бо іншого шляху у них не було. Багато наших хлопців - афганців, які виконували  свій   інтернаціональний  обов’язок, були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих–пам’ять. 
15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього року з нагоди 32-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану в музеї історії м. Болехова ім. Р.Скворія пройшов мистецький вечір – спомин «Відлуння афганських гір». Всі присутні, а це: колишні воїни – афганці, представники влади (Ілона Калитин - заступник міського голови та Галина Іванишин – начальник відділу культури Болехівського міськвиконкому), мешканці міста зібралися в цій залі, щоб вшанувати пам'ять тих, хто поліг у афганських ущелинах і пошанувати тих, кому пощастило повернутися до рідного дому. 
Для учасників бойових дій та всіх присутніх в залі викладачі Болехівської дитячої школи мистецтв і їх талановиті вихованці дарували свої музичні твори, а супроводжували захід вірші про афганську війну, які читали працівники музею.

Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору