0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Великодні зустрічі

опублікував Оксана Півень 11-04-2017, 09:57

Коли приходить весна, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя та надія на краще. Традиційно у весняну пору весь християнський світ святкує одне з найвеличніших свят – Свято Воскресіння Господнього. Це радісне свято символізує початок нового життя. Воно несе з собою віру, надію і любов. У світлий празник Христового Воскресіння – все живе ликує і радіє. Бо Христос Воскрес!

Христос воскрес! Христос воскрес!
Сама природа з торжеством вітає,
І лине пісня Божа із небес -
Христове Воскресіння всіх єднає.

Великдень–найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка цікавих народних звичаїв та обрядів. Українці святкують Воскресіння Христове з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра. Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень. Це дійсно Великий день. За українською традицією, готуючись до такого величного свята, ми печемо паски, розфарбовуємо яйця, прикрашаємо дім, вітаємо рідних та близьких. Та коли у церкві продзвонять Великодні дзвони - ми вітаємо всіх словами «Христос воскрес».
А чи все ми знаємо про наші давні традиції та звичаї святкування Великодня? І якщо й знаємо, то чи передаємо ці традиції нащадкам?
Напередодні Великодніх днів для учнів 10-их класів загальноосвітньої школи №1 в музеї історії м. Болехова ім. Р.Скворія працівники музею спільно з бібліотекою організували та провели народознавчу годину «Так натхненно дзвонять Великодні дзвони…». Розмова велася про історію Великодня, давні традиції, обрядове значення, символіку та атрибути великоднього кошика. Розповіді поєднувалися з переглядом виставки великодньої листівки «Йде Великдень по землі», яка вміщувала зразки листівок з 20 століття до сьогодення та виставки Великодньої вишивки «Барви натхнення».
На завершення заходу усім присутнім бажали миру, здоров’я, надії та впевненості у завтрішньому дні. Кожна така зустріч з учнями – корисна, особливо сьогодні, коли святкування Великодня обросло більш сучасними звичаями та традиціями. Ми маємо шанувати своє рідне, пам’ятати, берегти та передавати давні традиції нашого народу молодим українцям, бо без минулого немає майбутнього…
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору