Виставка давніх вишиванок з фондозбірки музею "З бабусиної скрині: вишивка як мамин оберіг"
Українська вишивка має дуже давнє походження. Здавна українські вишиванки служили як прикрасою так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити з яких країв родом власник вишиванки.
Cаме в Карпатах найдовше збереглися давні принципи вишивання одягу. В народній культурі мешканців гір вишивання займає виняткове місце завдяки різноманітності узорів та різновидів технік. Найбільш різноманітними є бойківські вишиванки: тут кожне село має свій унікальний візерунок та орнамент.
Від Дня матері до Дня вишиванки працівники музею історії міста Болехова імені Романа Скворія спробували привідкрити одну зі сторінок нашої етнічної історії, яскраві сліди якої збереглись до нашого часу у фондах музею - це зразки давньої вишивки першої половини ХХ сторіччя. Пропонуємо вашій увазі виставку давніх вишиванок " З бабусиної скрині: вишивка як мамин оберіг".
Коментарі до матеріалу
Додати коментар
Популярне на сайті
Стрічка коментарів
"нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів! З нетерпінням чекаю на наступні сюжети