» » Тут вона залишилась назавжди (До дня народження Наталії Кобринської)
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Тут вона залишилась назавжди (До дня народження Наталії Кобринської)

опублікував Оксана Півень 8-06-2021, 09:41
У вівторок, 8 червня, Болехів відзначає 166 день народження першої галицької письменниці – Наталії Кобринської, яка більше 30-ти років свого життя віддала нашому місту. На старому Волоському цвинтарі під високими деревами могила, на якій височить хрест з написом: «Мене вже серце не болить…», спочиває славна дочка Галичини, яка народилася в селі Белелуї на Снятинщині, а жила і похована в Болехові.
Наталю Кобринську серце боліло завжди, усе життя. Боліло воно за свій знедолений народ, за свій край, за долю української жінки, зневажену суспільством, про що й нагадує цей напис на її надгробному пам’ятнику. 
Наталія Кобринська була однією з тих, хто не хотів змиритися з таким становищем. Вона розуміла, яка кривда діється нашому народові і знала, як з тим лихом борються в інших краях. Тому й стала першою жінкою – борцем не лише за права жінки, а й за права людини вцілому. 
Наталя Кобринська є прикладом для сучасниць у служінні Батьківщині. Сьогодні вже ніхто не заперечить, що Кобринська примножила славу для Болехова. І дуже важливо, щоб ми і наше майбутнє покоління берегли та вшановували пам’ять письменниці і громадської діячки. Щоб пам’ятали Наталію Кобринську як світлий образ людини, котра віддала гаряче, щире серце рідному народові, матері Україні і нашому Болехову.
Фотографії до матеріалу

 • 1 2
 • 3
 • Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • 3
  Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2 3

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору