» » Наш музей став одним із 60 найкращих музеїв області!
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Наш музей став одним із 60 найкращих музеїв області!

опублікував Оксана Півень 14-12-2016, 16:09

У духовному розвитку суспільства, збереженні надбань минулого, становленні національного самоусвідомлення велику роль відіграють музеї. Івано-Франківська область є одним із регіонів України, де сконцентровано рекордну кількість об’єктів історико-культурної спадщини – це 232 музеї.
14 грудня 2016 року в Івано-Франківську презентували довідник про музеї Прикарпаття «Музеї Івано-Франківщини». До редколегії ввійшли: керівник науково-редакційного відділу «Звід пам’яток історії та культури Івано-Франківської області» Зеновій Федунків, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак - голова редакційної колегії, начальник відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій ОДА Галина Брицька. Видання надрукували за кошти обласного бюджету. Головну роботу зі збирання матеріалів зробив колектив науково-редакційного відділу «Зведення пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область», а випустило довідник видавництво «Лілея НВ» (директор Василь Іваночко). На презентацію завітали керівники музеїв, наукові співробітники, видавці довідника, громадські активісти, представники влади та ЗМІ.
З вітальним словом на презентації виступили керівник науково-редакційного відділу «Звід пам’яток історії та культури Івано-Франківської області» Зеновій Федунків, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА, голова редакційної ради Володимир Федорак, директор Івано-Франківського краєзнавчого музею Ярослав Штиркало, директор державного архіву області Ігор Гриник. Вітаючи всіх, хто долучився до створення такого путівника туризму, директор Івано-Франківського краєзнавчого музею Ярослав Штиркало зазначив, що з 232 обласних музеїв у презентованому довіднику є інформація про 60 з них і це вперше за останні десятиліття в області видано такий довідник про музеї Івано-Франківщини.
Добрі відгуки на презентації прозвучали і про музей історії міста Болехова імені Романа Скворія, адже наш заклад увійшов до довідника як один із 60 кращих музеїв області. Було наголошено, що музей історії м.Болехова є одним з найбільших в області за кількістю експонатів та містить унікальні речі старовини. Не оминули увагою виступаючі і добру кваліфікацію працівників музею. Згадали і самого засновника музею - Романа Скворія, завдяки якому Болехів має такий об’єкт історико-культурної спадщини. 
Музеї Івано-Франківщини, як і музеї України, мають цілий ряд проблем. Це питання матеріально-технічного забезпечення, оснащення оргтехнікою та належними технічними засобами. Такі ж проблеми торкаються і музею історії міста Болехова імені Романа Скворія. Та оскільки в музеї, як зазначалося на презентації, є велика кількість унікальних експонатів, то з’являється одночасно ще і потреба у розширенні приміщення, де б у належному стані можна було зберігати та демонструвати для відвідувачів експонати-предмети історико-культурної спадщини Болехівського краю.
Видатний історик та музейник Дмитро Яворницький свого часу зазначав: «Пам’ятайте, настане час, багато різних установ ліквідується, але музеї-ніколи. Музеї існуватимуть вічно, бо вони показуватимуть майбутнім поколінням, чим людство в своїй творчості було і чим стало». Ми, музейники, віримо в ці слова та сподіваємось, що дана презентована книга, яка підготовлена колективом науково-редакційного відділу «Звід пам’яток історії та культури. Івано-Франківська область» ознайомить жителів і гостей Прикарпаття з найвідомішими музейними закладами краю, стане цікавим і корисним путівником для всіх, хто прагне відвідати ці цінні культурно-освітні установи області, до яких входить і музей історії м.Болехова ім.Р.Скворія та допоможе у вирішенні проблем, які упродовж десятиріч накопичувалися у сфері охорони національної культурної спадщини.
Під час презентації всі присутні мали чудову нагоду послухати пісні у виконанні директора державного архіву області Ігора Гриника з репертуару самого автора.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору