» » Презентація книги «Скарби українських говорів: Тексти про борщ»
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Презентація книги «Скарби українських говорів: Тексти про борщ»

опублікував Оксана Півень 21-02-2020, 11:18

Минулого тижня, у п’ятницю 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови в музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія відбулася презентація книги «Скарби українських говорів: Тексти про борщ». У запропонованому виданні представлено діалектний матеріал сучасних говірок – 1996-2019 років, подано зв’язні тексти – розповіді про приготування українського борщу. Водночас – це своєрідна кулінарна книга, у якій досвідчені господині діляться таємницями приготування цієї поживної, корисної для здоров’я та смачної страви, розповідають про традиційні, часом призабуті та нові способи варіння борщу. Книга рекомендована Вченою радою Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України . До видання долучилися діалектологи – науковці, філологи за покликанням і наш земляк Юрій Гнатишак (автор книги «Слова з Болехова»), який записав тексти – розповіді про приготування традиційного борщу від говірконосіїв Болехова.
Презентувала книгу «Скарби українських говорів: Тексти про борщ» в музеї гостя зі Львова Ірина Романина – відповідальний секретар видання.
На заході булиприсутні: Марта Калапунь, начальник архівного відділу виконавчого комітету Болехівської міської ради; Ольга Матійчин, головний спеціаліст відділу культури Болехівського міськвиконкому, учні і вчителі Болехівського ліцею №1 «Академічного» та інші шановані в нашому краї люди.
Фотографії до матеріалу


 • Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору