» » Запрошуємо на виставку, присвячену Наталії Кобринській
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Запрошуємо на виставку, присвячену Наталії Кобринській

опублікував Оксана Півень 8-06-2021, 09:47

У Великодньому часі в Музеї діє персональна виставка писанок «Писанковий світ Наталії Андибур» майстрині з Калуша, дружини священика Миколи Андибура  -  Наталії. Майстриня присвятила  цю виставку до дня народження першої галицької письменниці  - Наталії Кобринської.
Наталія Андибур завжди захоплювалася писанкарством і знає про цей вид мистецтва майже все. Закінчивши відділ декоративно-прикладного мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та вивчивши історію української писанки, техніку, символіку, Наталія детальніше зацікавилася великодніми виробами. Працюючи в музеї в Болехові та організовуючи персональні виставки майстринь, Наталія Андибур з допомогою Інтернету почала вчитися писанковому розпису. А далі розпочала професійно займатися цим мистецтвом і створила чимало чудових мистецьких витворів.
До створення робіт майстриню надихає природа, поезія, творчі люди і загалом створений Богом світ. Власні вироби дарує родичам, друзям, знайомим. Це дає їй позитивні емоції та натхнення.
Традиційну воскову писанку пані Наталія вважає шедевром мініатюрного живопису, душею українського народу. У творчості Наталії Андибур є писанки, створені монастирською технікою (бісеринка). Здавна виготовляли такі пасхальні яйця в монастирях. У цій техніці основою слугує дерев'яне яйце, а з допомогою клею до нього кріпляться бісерини.
Також майстриня у своїй творчості використовує техніку «витравлена», яку дуже добре освоїла. Травлені оцтом писанки можна виготовляти на білих, коричневих і бежевих курячих яйцях. Травленню піддають також перепелині, гусячі, страусині яйця. 
Ще один спосіб виготовлення пасхального яйця — «Крапка за крапкою». Тут Наталія Андибур поєднує з елементами холодного фарфору або полімерної глини. Так робота виглядає цікавішою та оригінальнішою.
Не тільки за допомогою фарб, олівця та пензля можна створити писанку. Можна відійти від традиційних способів і приготувати солодкі печені писанки. Саме така ідея прийшла Наталії Андибур.  Це так зване солодке мистецтво, каже майстриня і створює різні візерунки та символіку. Найчастіше на пасхальних яйцях Наталія малює квіти, бо це, на її думку, залишки раю на землі. Саме в них, вважає майстриня, можна повчитися ставленню до життя, адже вони просто квітнуть і милують око.
Нещодавно Наталія Андибур стала членом всесвітньої організації «WORLD EGG ARTISTS ASSOCIATION», де своїми роботами діляться майстри з усього світу. 
Наталія Андибур вірить, що народне мистецтво буде зберігати традиції і направляти людину на шлях прекрасного та духовного.
Запрошуємо до Музею на перегляд виставки.
Фотографії до матеріалу

  • 1 2 3
  • 4
  • Фотографії до матеріалу

  • 1 2
  • 3
  • 4
    Фотографії до матеріалу

  • 1
  • 2
  • 3 4
    Фотографії до матеріалу

  • 1
  • 2 3 4

    Коментарі до матеріалу
    Додати коментар
    Додати свій коментар:
    Ваше Ім’я:
    Ваш E-Mail:
    Це код:
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
    Введіть сюди:
    Стрічка коментарів
    29 січня 2022 18:27
    ...
    "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
    26 жовтня 2021 18:44
    ...
    Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
    26 жовтня 2021 18:43
    ...
    я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
    Галя Кулик Баран
    21 квітня 2021 15:29
    ...
    Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
    Designed by Lyminec Studio
    Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
    Нагору