0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Квіти для Болехова від Параски Хоми

опублікував Оксана Півень 21-11-2018, 09:26

21 листопада у День Гідності та Свободи у музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія представили виставку робіт Параски Хоми з фондозбірки Музею мистецтв Прикарпаття «Параска Хома як самобутнє явище українського народного мистецтва». Проект покликаний популяризувати мистецтво талановитої майстрині народного декоративного розпису серед громадськості області реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Параска Хома (1933–2016) – творець світлого, вишуканого та гармонійного самобутнього мистецтва, ім'я якої в історії українського малярства стоїть поряд з М. Приймаченко, К. Білокур, Г. Собачко-Шостак. За піввіковий проміжок часу нею було створено сотні тематичних композицій, які зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях. У кожній її роботі відчувається шанобливе ставлення мисткині до краси рідної землі. Квітково-пташині композиції стали провідними у її творчому доробку. Традиційні квіти Параска Хома зображає по-своєму. Таке особливе трактування вирізняє її роботи серед інших митців народного малярства. Параска Хома – член НСХУ, заслужений майстер народної творчості, лауреат Всеукраїнської премії ім. К. Білокур та обласної премії ім. Я. Лукавецького. Її роботи величні у своїй щирій простоті, адже творила, бо не мислила життя без мистецтва. Музей мистецтв Прикарпаття володіє однією з найпотужніших колекцій творів Параски Хоми, виконаних переважно гуашевими фарбами на білих аркушах паперу - 70 одиниць зберігання. В Болехові на виставці презентували 20 художніх творів майстрині.
На презентації проекту були присутні співробітники Музею мистецтв Прикарпаття: Василь Романець, директор; Віктор Доскалюк, головний зберігач фондів; Іванна Ревлюк, старший науковий співробітник та Тетяна Маник, учений секретар. Також до музею на виставку творів Параски Хоми завітали болехівчани: Тетяна Лугова, заступник міського голови; Зеновій Коник, член виконкому і помічник народного депутата Анатолія Диріва; о.Степан Витвицький, парох церкви св.Параскеви; Василь Хромишин, директор Болехівської художньої школи; викладачі і студенти Прикарпатського лісогосподарського коледжу; вчителі та учні загальноосвітніх шкіл Болехова; небайдужі шанувальники народного мистецтва. Всі присутні на виставці були приємно вражені.
Після презентації проекту в Болехівській художній школі під керівництвом Іванни Ревлюк, старшого наукового співробітника Музею мистецтв Прикарпаття, учні та вчителі художньої школи мали можливість взяти участь у майстер-класі з декоративного розпису за мотивами картин Параски Хоми, проявивши свої здібності, творчість, навички у створенні маленьких шедеврів за власною інтерпретацією.
Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору