» » З нагоди дня народження Наталії Кобринської
0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


З нагоди дня народження Наталії Кобринської

опублікував Оксана Півень 9-06-2022, 14:20

Сьогодні, 8 червня, в день народження української письменниці Наталії Кобринської в Музеї відбулася святкова зустріч  поціновувачів творчості  «Найбільшої жінки Галицької землі». 
Україна – це нація Івана Франка, Українських січових стрільців, захисників ЗСУ… Україна бореться. Україна стоїть, бо вона Україна Тараса Шевченка. Бо там безсмертні імена Лесі Українки, Нечуя-Левицького, Олени Пчілки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Пантелеймона Куліша, Бориса Грінченка, Наталії Кобринської…
Наталія Кобринська – сучасниця й очевидиця подій Першої світової війни. У її новелах болючим смутком звучить трагедія українського народу, поневоленого  російським окупантом ще з давніх часів.
Кобринська належала до тих українських письменників, які засвідчували невмирущість нашої національної ідеї. Вона дбала про високий розвиток української культури і була першою серед письменниць. Як і Богдан Лепкий, вона разом зі своїм чоловіком священником Теофілом Кобринським записувала народні пісні. Одна з них, подарована директоркою музичної школи м. Стрия Ольгою Заєць, зберігається в Музеї історії міста Болехова ім. Романа Скворія.
Наталія Кобринська дбала про виховання дітей, про культурний розвиток української жінки. Вона видавала твори, організовувала жіночі віча, зверталася з петиціями до австрійського уряду, збирала кошти на будівництво вищої української школи (інститут для українських дівчат у Перемишлі) і вітала її відкриття. Посвятила себе праці на користь жіноцтва.
Сумний січневий день тому 102 роки не став кінцем життя Наталії з Озаркевичів Кобринської. Сьогодні її слово живе у творчості послідовниць. Основним акцентом заходу була зустріч з переможницею ІІІ конкурсу історичного оповідання «Proминуле» Галиною ЛИЦУР- ЩАДЕЙ, авторкою оповідання про Наталію Кобринську «Допоки звучить фортеп’ян».
Фотографії до матеріалу

 • 1 2
 • 3
 • Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2
 • 3
  Фотографії до матеріалу

 • 1
 • 2 3

  Коментарі до матеріалу
  Додати коментар
  Додати свій коментар:
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:
  Це код:
  Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
  Введіть сюди:
  Стрічка коментарів
  29 січня 2022 18:27
  ...
  "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
  26 жовтня 2021 18:44
  ...
  Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
  26 жовтня 2021 18:43
  ...
  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
  Галя Кулик Баран
  21 квітня 2021 15:29
  ...
  Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
  Designed by Lyminec Studio
  Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
  Нагору