0
0
Закрити меню
Про музей Заходи, виставки та експозиції Співробітники Видання та наукова діяльність Відвідувачам Фотогалерея Відеогалерея Фонди


Ідеї в лініях і барвах

опублікував Оксана Півень 15-03-2018, 13:06

В музеї історії міста Болехова імені Романа Скворія відбулась презентація першої персональної виставки мистецьких робіт «Життєдайні джерела» Євгена Мацьківа, яка стала знаковою не лише в діяльності закладу, а й у творчості художника. У ній – неповторні миті життя і колоритний світ Бойківщини. З цієї нагоди його вітали колеги-викладачі художньої школи, де тривалий час працював. Зі словами вдячності до вчителя зверталися колишні учні, які теж стали успішними і самодостатніми.
Художні роботи Є. Мацьківа – це пейзажі, натюрморти, графіка. В них віддзеркалюють барви рідного краю, краєвиди Болехова і образи його мешканців, трагічні події сьогодення. Особливо вражаючими у багатогранній творчості митця є портрети, виконані в різних техніках. Окремі роботи художника несуть символічне навантаження християнської тематики.
Творчий шлях Є. Мацьківа бере початок від його роду. Але для розвитку здібностей важливим є не тільки генетичне коріння. Прагнення пізнавати красу, відтворювати її на полотні здебільшого залежить від наполегливості і щоденної праці. Віднайти себе і досягнути вершин своєрідного таланту – найбільший здобуток і найвища оцінка митця.
Народився 28 квітня 1956 р. у с. Підбереж на Болехівщині. Його перші спроби пізнати і відобразити навколишню красу – це розмальовані вуглинами білі стіни сільської хати. Дитяче захоплення переросло у прагнення отримати фахову освіту. За підтримки батьків закінчив Долинську художню школу і факультет проектування інтер’єрів та меблів Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва. У Львові, з його багатою історією, архітектурою і творчою атмосферою, Євген Мацьків сформувався як митець і особистість.
Працював художником у Долинському філіалі Івано-Франківського художньо-вирбничого комбінату. Розробляв інтер’єри кав’ярень, закладів освіти і культури. Коли в 1988 р. в Болехові відкрилась художня школа, її директор Олексій Фрищин, колишній вчитель Євгена, запропонував йому спробувати себе на освітянський ниві. Десять років викладацької праці дали результат. Учнівські роботи з композиції і скульптури експонувались на районних та обласних виставках. Найкращі з них отримали високу оцінку на республіканській виставці «Наш дім» (Київ, 1995 р.).
Пізніше (1988-2013 рр.) працював дизайнером меблів у приватному підприємстві Болехова. Тоді ж захопився глибшим опануванням різьбярського ремесла. Нині має чималі напрацювання в плоскорельєфній, барельєфній, прорізній, накладній та скульптурній різьбі. Декілька таких витворів митець представив на діючій виставці. Зразки об’ємної та рельєфної різьби прикрашають інтер’єри кав’ярень Болехова. Творчі роботи Євгена Мацьківа зберігаються в музеї історії міста Болехова ім. Романа Скворія та приватних колекціях України, Польщі, США, Росії, зачаровують глядача своєю довершеністю і змістом.
Фотографії до матеріалу


  • Коментарі до матеріалу
    Додати коментар
    Додати свій коментар:
    Ваше Ім’я:
    Ваш E-Mail:
    Це код:
    Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
    Введіть сюди:
    Стрічка коментарів
    29 січня 2022 18:27
    ...
    "нацистська окупація" ??? за словами Шептицького , Стецько і їхніх сьогоднішніх поціновувачів то було визволення ...
    26 жовтня 2021 18:44
    ...
    Тому я не зміг утриматись від коментарю. Чудово написано!
    26 жовтня 2021 18:43
    ...
    я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої статті, подібної до вашої, я так і не знайшов. А це досить цінно для мене.
    Галя Кулик Баран
    21 квітня 2021 15:29
    ...
    Дякую! Коротенькі і змістовні відео про Болехівські околиці . За ними стоїть велика праця і час авторів!  З нетерпінням чекаю на наступні сюжети
    Designed by Lyminec Studio
    Напишіть нам RSS Для людей з вадами зору
    Нагору